Preukaz SBS cez Úrad práce takmer zadarmo

 

NÁRODNÝ PROJEKT “ZRUČNOSTI PRE TRH PRÁCE” 

 

PROJEKT JE URČENÝ PRE ZAMESTNANÝCH AJ NEZAMESTNANÝCH UCHÁDZAČOV O ZAMESTNANIE 

Aktuálny termín kurzu SBS na ktorý si môžete podať žiadosť minimálne 30 kalendárnych dní pred začiatkom kurzu – POSLEDNÝ DEŇ NA PODANIE ŽIADOSTI NA ÚRADE PRÁCE- 27.05.2024

Ako môžem absolvovať kurz SBS cez úrad práce?

 1. Uchádzač si nájde vzdelávaciu inštitúciu cez ktorú chce absolvovať školenie a kontaktuje ju- v tomto prípade to môžeme byť my:
  1. v pracovných dňoch v čase od 9.00 do 15.00 telefonicky: 0911 514 328
  2. zašlete kontaktné údaje cez našu online prihlášku a my Vás hneď ako to bude možné kontaktujeme telefonicky.
 2. V prípade, ak sa uchádzač rozhodne pre naše školiace stredisko a prihlási sa k nám, po prihlásení, na základe jeho údajov mu vyplníme časť určenú pre vzdelávaciu inštitúciu – t.j. nás. Vzor celej žiadosti:
  1. pre nezamestnaných uchádzačov nájdete TU
  2. pre zamestnaných uchádzačov nájdete TU
 3. Časť určenú pre vzdelávaciu inštitúciu uchádzačovi prinesieme priamo pred príslušný Úrad práce, alebo zašleme poštou a žiadosť si môžete priamo podať na pracovisku Poradenstva a vzdelávania Vášho úradu práce. Žiadosť musí byť na úrade práce najneskôr 30 dní pred začiatkom kurzu, v opačnom prípade bude zamietnutá.
 4. Po podaní požiadavky na úrade, Vás úrad práce bude kontaktovať (cca do 30 dní), či Vám žiadosť schvaľujú alebo neschvaľujú (nie je na to právny nárok).
 5. Ak Vám úrad práce kurz schváli, tak Vám prepláca celú sumu kurzovného.
 6. Súčasťou kurzovného nie sú správne poplatky (tzv. kolky):
  1. Správny poplatok za prihlásenie na skúšku typ „S“           25,00 €
  2. Správny poplatok za vydanie preukazu typ „S“                  25,00 €

Prečo absolvovať REPAS cez S.B.A. – školiace stredisko s.r.o.?

 1. Tlačivá bez problémov – Dlhodobo spolupracujeme s úradmi práce, máme informácie o najaktuálnejších tlačivách a v prípade, že je to možné ich vyplníme za Vás.
 2. Žiadna záloha – U nás neplatíte nič, zatiaľ čo v iných spoločnostiach môžu od Vás žiadať zálohu a peniaze Vám vrátia až vtedy, keď im ich ÚPSVaR zašle.
 3. Akreditácia– Náš kurz SBS má príslušnú akreditáciu od Ministerstva vnútra, preto ich ÚPSVaR prepláca .
 4. Možnosť zamestnania – Sme veľké školiace stredisko, máme požiadavky od spoločností podnikajúcich v súkromnej bezpečnosti, z rôznych okresov, pre zaslanie kontaktov na absolventov našich kurzov, ktorých si volajú na pracovné pohovory.
 5. Vzájomná spolupráca s našou spoločnosťou a právne rady z oblasti SBS počas celého trvania platnosti Vášho preukazu SBS.

Čo robiť, aby ste mohli mať aj vy kurz SBS cez úrad práce ZADARMO???

Prihláste sa na kurz:

 1. prostredníctvom online prihlášky na našej stránke,
 2. alebo kontaktujte manažérky kurzu SBS, Ing. Martinu Dankovú a Renátu Bartošovú na tel. č. 0911 514 328 v pracovných dňoch v čase od 9.00 do 15.00. V prípade, ak Vám náhodou nezdvihneme, školíme, alebo šoférujeme za Vami na Váš úrad, hneď ako to bude možné Vás budeme kontaktovať.

Vyplníme Vám/ pomôžeme s vyplnením žiadosti o preplatenie kurzu, ktorú následne zanesiete na Váš ÚPSVaR.